OMA RIIK = VABA RIIK

oma riik blog

Mida ette võtta talveperioodil, kui päikest pole ammu nähtud, akud tühjad ja eesootav tööpõld tundub lõputu? TAKKK Kunstikeskus pakub teile selleks mõningaid lahendusi. Uut aastat alustasime mõttearendusega teemal oma riik = vaba riik. Oleme selle sõnapaariga mitmeid kordi mänginud ning leidnud ja tunnetanud, et oma riik ongi kõige alus, mitte aga midagi iseenesest mõistetavat. Vaba riik annab meile võimaluse tegutseda, luua ja areneda…

Niisiis, akude laadimiseks on teid ootamas Tallinnast 30 min autosõidu kaugusel asuv kunstnike ateljee, kus on võimalik seminari või koolitust korraldada. Lisaks saate soovi korral osaleda oma riik=vaba riik märksõnadest inspireeritud töötubades:

· oma riigi visualiseerimine
Milline näeb välja sinu riik? Oled sa mõelnud, et kannad seda endaga iga päev kaasas. Tee lühike peatus ja loo kontakt enda imelise maailmaga. See on erakordne kohtumine oma sisemise vabadusega/ oma isikliku riigiga.
Töötoa sisu:
Abstraktse maali töötuba, kus kohtuvad sisemine impulss ja helimaastikud. Teisisõnu töötuba saadavad minimalistlikud helid, mille foonil visualiseerime oma sisemaailma. Õpituba juhendab maalikunstnik Alide Zvorovski.
Kestus: 1 h
Osalejate arv kuni 10 inimest

• oma riigi klaas
Riik on nagu transparentne ruum, mis peegelab sisemist hingamist ja vabadust. Vabadus inspireerib meid igal sammul! See ületab piire ja aitab luua uut!
Töötoa sisu:
Klaasisulatustöötuba, kus kujundatakse klaasile lihtne geomeetriline ornament. Tehnoloogiana kasutatakse lehtklaasi kokkusulatustehnikat. Töötoa jooksul loome 1 -2 tasapinnalist dekoratiivset klaastaiest. Põletatud kunstiteosed saab kätte nädala pärast. Töötuba juhendab klaasikunstnik Inga Koppel. Tule loo oma klaasist maailm!
Kestus: 1,5 – 2 h
Osalejate arv: 15

kollane klaas

• oma riigi lumesaadikute meisterdamine (lume puudusel teeme nad savist)Oma (riigi) inimestega koos luues on võimalik leida meeskonnas uut potentsiaali. Nii on võib avastada keskkonda maastikke, mis inspireerivad koostegemise rõõmu pikaks ajaks. Vabadus ja sinu inimesed ongi inspiratsiooniallikaks. Sünergia innustab!

Töötoa sisu:
Lumeskulptuuride meistriklass – koos loodud improvisatsioonid. Talvine maastik on avatud erinevatele ideedele, millest moodustub lõpuks tervikpilt oma riigist.
Kestus: 2 – 2,5 h
Osalejate arv kuni 25 inimest

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s